Olvastam, hogy a Mozilla lázad a Win7 RC ellen, merthogy ha
Vistáról frissít az ember akkor a rendszer "elfelejti", hogy melyik böngésző is volt az alapértelmezett és így a gép indításakor az IE lesz az.
Mekkora probléma! Mert a buta felhasználó, akinek van elég tapasztalata, hogy egy RC rendszert telepítsen, biztos nem tudja visszaállítani a Tűzrókát vagy az Operát elsődleges böngészőnek. De nem is ez a lényeg. Mi
lenne, ha a Mozilla beszállna a napjainkban felkapott mobilpiacra? Nem kéne saját telefont kiadniuk, elég lenne azokra böngészőt fejleszteni! Lehetne ám
reklamálni, hogy ki mit és mivel szabályoz be/meg/le!
A Win Mobile IE-t tartalmaz és Win Media Playert. A google álltal kiadott G1 (android rendszerrel
) levelezésre gmail-t, böngészésre Chrome-ot, térképre maps.google-t, az iPhone netre Safarit, zenére iTunes-t használ. A WinMobile-on kívül nem tudok
róla, hogy bármelyikre is lenne alternatív szoftver (elég csak a böngészőt nézni). Tudom-tudom, mindenki a saját malmára dolgozik, ebből van bevétel, de
akkor hol marad a versenyszellem? Dönthetek én, hogy mit akarok használni?
A népnek az a jó, ha kap egy összerakott ketyerét és csak nyomkodni kell, az majd sípol meg villog és teszi a dolgát. Viszont van olyan, aki tudja, hogy miben mi a hátulütő vagy épp nem csak egy e-mail-fiókja van... Tetszik a G1, megveszem, viszont én nem vagyok Chrome-párti. Mit tudok tenni?
Ha ez nem elég: az összes fenn említett készülék csak a T-cöm kínálatában lelhető fel, ha pedig függetlenül szeretnénk tulajai lenni az áhított telefonnak akkor
3x annyit kéne érte fizetni. Ennyit a szabad akaratról.
Kicsit vissza a PC-khez:
De ez persze nem csak a telefonokra érvényes. A Nero (ami nekem még mindig csak CD/DVD-író) már filmlejátszóval van ellátva, a Daemon Tools ha nem figyelünk installnál toolbar-t telepít és alapértelmező kereső lesz, a Winamp (mp3 lejátszó. Nem más!) zenét-filmet játszik le, cd/dvd-t rippel, online vásárol, stb. Csak pár példa.
Add el a lelked aprópénzért!
2009.05.12. 18:02 Deus
5 komment
Címkék: mobil telefon vásárlás jog hír szabadság bolt illegális mobilitás
A bejegyzés trackback címe:
https://sajatdolgok.blog.hu/api/trackback/id/tr932367968
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ismeretlen_678 2009.05.12. 23:32:10
És mióta a winamp cd-t dvd-t rippel meg online vásárol, 5 mega ram helyett 40et eszik, és néha tovább tart felkaparni a tálcáról mint a doom3-mat, és fagyogat. Mióta a nero filmet játsz le, nagyobb mint a fél windows, és eltűntek belőle a régi lemezvezérlési funckiók.
Na most akkor kérdem én, mi értelme van annak, hogy X program olyan területekkel is foglalkozik, amihez az égvilágon semmi köze, ráadásul a fejlesztői mégcsak nem is értenek hozzá? Nem itt tartana ez a lóval baszott szoftverpiac, ha legalább a buzi fejlesztők eldöntenék, hogy mégis mi az amire való egy cd író program, és ennek megfelelő szolgáltatásokkal bővítenék.
Ismeretlen_619 2009.05.13. 09:24:13
Pontosan! A Winamp annó 10 mega helyet foglalt a vinyómon. Tegnap előtt szedtem le a legfrissebbet, csak a zenelejátszó részt raktam fel (az összes többit sorra kikapcsoltam) és már 45 mega. Nem az, ennyi nem vág a földhöz, de ha tovább bővítik a végén cd-n adják majd ki az installt...
Ha minden cég csak azt csinálná amit annó elkezdett akkor nem széthullott programokat kapnánk hanem egy normális, optimalizált alkalmazást.
neonidas 2009.05.14. 04:02:57
Mielőtt elkezdtek dobálózni, gondoljatok arra, hogy nem a fejlesztők döntenek egy szoftver sorsáról, hanem a gazdasági és a marketing osztály. A Nero hiába volt a legjobb CD/DVD-íróprogram, ha odafent kitalálták, hogy biztos többet el lehet majd adni a vásárlóképes rétegnek, ha odaírjuk, hogy van benne videólejátszó, internetböngésző, meg kutyaf.sza, akkor bizony ott a fejlesztőknek bele kellett tenni valamilyen videólejátszót, akkor is, ha azt sem tudják, mi fán terem.
A cégeknek meg nem az az érdeke, hogy a programok normálisak legyenek, hanem az, hogy sokan megvegyék őket. Egészen egyszerűen amíg akárki (a világ 51%-a) hajlandó a szart is megvenni, ha 3 forinttal olcsóbb, addig fölösleges mást várni, mert a maradék 49%-nak több munkával lehet lefejleszteni olyasmit, amit aztán le fog warezolni akárhonnan.
Ismeretlen_619 2009.05.14. 09:18:39
Látod itt a gond, hogy a marketing meg hasonló osztályokon sok a hozzá nem értő (laikus). De azt sem hiszem el, hogy ezen döntések nem mennek át egy felülvizsgálaton, hogy vajon tényleg jó lenne-e.
Amikor egy multi cégnél dolgoztam volt az, hogy egy adott osztály kitalált valamit, hogy így meg úgy mennyivel hatékonyabb lenne a munka, feljebb passzolták a döntéshozóknak, azok vagy elfogadták és leteszteltük vagy visszadobták, hogy ezen van még mit csiszolni. Kétlem, hogy bármely program esetén ez ne így működne. Akkor meg nem csak a marketing és pénzügyi részleg szúrja el hanem a felsővezetés is.
ellenlab 2009.05.14. 21:43:49
Valamelyik nap beszélgettem egy sráccal, annyit kell tudni róla, hogy elmúlt 30 és kb 1 éve használ számítógépet. Neki az mp3 hallgatás-, rippelés csak Neroval megy. Ezt ismeri és ezt szokta meg. Szóval nem biztos, hogy nagyot tévednek a marketingesek.
