A firmware-telepítést ehhez írom, a többi sallang meg ugyan úgy megy az összes routeren.
Első körben kell az Asus Firmware restoration-ja amit le lehet szedni erről a linkről, a Download fülre kattintva, majd az oprendszer kiválasztása után a Utilities részben. Telepít majd Firmware restoration futtat (Vista és 7 alatt jobbklikk és futtatás adminként!).
Kell még egy openWRT firmware amit be tudunk szerezni innét. FIGYELEM! Ez az Asus WL-500g-re jó, más gyártók más routereire NE próbálja meg senki ráfaragni! Keresd meg, hogy a te eszközödre melyik openWRT Kamikaze verzió jó és azt töltsd fel rá!
Ha megvan akkor tallózzuk ki FR-ben, de még ne nyomjunk az Upload-ra! Előbb Recoverymódba kell állítani a router-t. Folyamata:
1.) Húzd ki az elektromos kábelt a router-ből és várj 20 mp-et 2.) Nyomd be a router hátulján a Recovery gombot és tartsd lenyomba 5 mp-ig 3.) Dugd vissza az elektromos kábelt (Recovery-t tartsd nyomva!) 4.) Nézd a szerkezet elején a Power led-et, ha elkezd villogni (kb 3-5 mp után teszi) engedd el a Recovery gombot. Ha kész kattinthatsz az Upload-ra.
Most jön egy 6 perces kávészünet mert kb ennyi idő kell neki mire feltölti az openWRT-t és kiírja memóriába. Addig igazából nem lehet mit csinálni, max pingeled -t kapcsolóval a 192.168.1.1-et és ha reagál tudod, hogy él a router :D
A 6 perc szünet után megnyitunk egy webböngészőt, címnek beírjuk, hogy 192.168.1.1. Állítsuk be amit be kell (jelszó, időzóna, stb-stb), ezt nem részletezem. Ha kész kell egy PuTTY, bessh-zunk a leendő torrentkliensre és kiadjuk a következő három parancsot:
opkg update
opkg install kmod-usb-core kmod-usb2 kmod-scsi-core kmod-usb-storage kmod-fs-ntfs ctorrent
opkg install http://sites.google.com/site/yodctcs/dctcs_0.7.2-3_mipsel.ipk
Mi micsoda: opkg update az elérhető programok listáját frissíti, ha ezt nem csináljuk meg akkor a rendszer nem talál semmit amit telepíthetne. usb core és usb2 az usb eszközök támogatásához, scsi és storage a pendrive-támogatáshoz, fs-ntfs (ha valaki oly maradi lenne, hogy FAT32-t használ a pendrive-ján akkor kmod-fs-vfat telepítése kell neki, nem ntfs) az ntfs fájlrendszer használatához, ctorrent a kliens, a yodctcs pedig a webes felület.
Sikeresen települ minden, tisztítsuk meg az USB-s eszközünket (külső vinyó vagy pendrive olymind1), dubjuk rá a router-ra. Az autómatikusan kreál neki egy mountpoint-ot a /mnt/usbdrive-ra. A /etc-ban szerkesszük meg (vim-mel) a dctcs.config fájl következő bejegyzéseit: torrentfile-ok helye, letöltés helye (ezért írtam feljebb a /mnt/usbdrive-ot, ugyanis ezt adjad meg, ide fog majd menteni. Ha szeparálni szeretnéd a file-okat és a letöltött adatot akkor két külön könyvtárat írj be), felhasználónév és jelszó, továbbá ha mi szeretnénk definiálni egy portot akkor még azt. esc, :wq majd enter, ezzel el is mentettük. Futtassuk a dctcs-t és ha jól állítottuk be az imént leírt 4 dolgot akkor megjelenik egy webes felület felhasználónevet és jelszót kérve (megjegyzés: Opera alatt NEM működik. Tapasztalat. FF is és Opera is fenn van most a gépen, előbbi nyitja, utóbbi nem). Bejelentkezés után adhatunk torrentet a listához, láthatjuk, hogy éppen mi van le- és feltöltés alatt, stb-stb.
Az, hogy távolról is el tudjuk érni ezt a felületet már csak a tűzfal beállításainak kérdése (amit nekem még nem sikerült mert én egy már meglévő PPoA router mögé tettem be az Asus-t és ha engedélyezem a br-wan-ra a bejövő forgalmat nem kapok netet. IP-t kap a PPoA eszköztől de netet azt nem).
Két dolog a végére: ha valaki egy pendrive-ot használ akkor eszméletlen sebességet ne várjon a le- feltöltésnél, egy pendrive sosem lesz WD Raptor! Továbbá íme egy kép, hogy a leírtak alapján ez működik:

Ennyi volt, lehet reklamálni, hogy komplikált.