HTML

hulyesegeim

mindenrol ami engem erdekel vagy ami marhara hidegen hagy

Friss topikok

  • Boldizsár Róbert: kicsike Hassan (2010.09.29. 15:00) Windows Live Messenger státusz weblapra, blogra
  • Ismeretlen_619: Pláne mivel a v2 zsír újan kerül 25.455-be (argep.hu-n ez volt a legdrágább találat), ez pedig v1 ... (2010.07.28. 20:29) Torrent a routeren - a gyakorlat
  • Ismeretlen_619: Ismerem én is, korábban már írtam a WLM-alternatívákról. Azokon viszont grafikailag van még mit cs... (2010.06.27. 16:06) Windows Live Messenger 11 béta
  • Ismeretlen_619: Akár ki is hagyhatod a switch-et, kötheted kapásból netre is. Tudom, meg azt is, hogy manapság már... (2010.06.10. 21:25) Torrent a routeren
  • Ismeretlen_619: Gyorsabb és egyszerűbb megoldásnak találtam a routereset. Először is nem kell a mobilsticket állog... (2010.04.26. 19:17) Az Ubuntu csapdája

Linkblog

Torrent a routeren

2010.03.29. 18:51 Deus

Neked hány órát megy naponta a géped?
No és a routered?
Az előbbit az ember nem szívesen hagyja bekapcsolva 24/7 mivel elég sok áramot eszik, míg az utóbbi futhat heteken/hónapokon át gond nélkül még akkor is ha nem vagyunk otthon egy hétig. Nincs útban senkinek, nem csap zajt, nem csinál 10.000 Ft-os számlát. Ráadásul úgyis ugyan annyit fizetsz netért, tökmindegy mekkora forgalmat generáltál és mennyi ideig használtad. Ezekből indultam ki mikor a címben szereplő gondolat jutott eszembe. Miért ne?
5 dolog kell hozzá:
1.) Internet. Szerintem adott.
2.) Egy router, USB porttal (nemsoká megtudod, hogy miért kell az USB)
3.) openWRT firmware. Innét letölthető.
4.) Torrent kliens + webes felület. Későbbiekben írom majd.
5.) Nagy kapacitású pendrive vagy külső vinyó. Minnél több linuxképfájlt tudjunk seed-elni.
Az openWRT egy linux alapú (egészen pontosan BusyBox) firmware az azt futtatni képes routerekre (ezek listáját itt lehet megtekinteni). Előnye, hogy moduláris és szabadon lehet rá telepítgetni vagy épp törölni róla/belőle dolgokat, továbbá az amúgy nyomtatásra szánt USB-porton lehet eszközt csatolni. Ha megvan a megfelelő router (ami szerepel a támogatott eszközök listáján + van rajta az említett jóság) akkor szépen fel kell rá pakolni a legújabb szoftvert (innét érhető el, leírás a telepításhez ide kattintva olvasható), beállítani, leszedni rá az USB-meghajtó drivert (leírás itt), majd jöhet a torrent kliens és végül a webes felület (ezt amúgy magyar ember fejleszti).
Ha minden megvan akkor szépen újraindítjuk a router-t, felcsatoljuk a külső tárolónkat (ha nem tudod hogyan kell akkor gugli), ha nem indul automatikusan a torrent akkor most adjuk meg neki a lehetőséget. A webes felületnek hála akár kívülről (munkából, iskolából, barátnőtől, szeretőtől) is le lehet állítani vagy el lehet indítani a letöltéseket, illetve újakat is tudunk a listához adni. Skálázható a sebesség, így ha épp otthon vagy és játszani van kedved akkor kevesebb sávszélt adsz neki és máris nincs akkora pinget headshot közben.
Ím, van egy torrent-kliensünk ami eszik vagy 6 Wattot és mehet 24/7.
Én egy Asus WL-500g Premium-ot néztem ki magamnak de mielőtt belevágtam az egészbe megnéztem, hogy támogatja-e a PPPoA protokollt (sajnos a szolgáltatóm nem ad PPPoE-t, csak A-t :( ), de nem. Aztán jött a gondolat, hogy akkor nézek másikat, csakhogy a router-ek többsége nem is ismeri ezt. Külön modemet igényel, mögé az útválasztó. Előbbi eszeveszett drága, így marad a T-Kom-tól kapott egybekütyü, amin nincs USB. Tehát szépen elterveztem mindent és mégsem tudom megcsinálni. Ha valakinek tehát kérdése van tegye fel bátran, próbálok segíteni, de mivel nem tudom kipróbálni így nem ígérek 100%-os választ.

2 komment

Címkék: torrent howto hogyan router openwrt yodctcs

A bejegyzés trackback címe:

https://sajatdolgok.blog.hu/api/trackback/id/2368013

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

booky 2010.06.08. 20:57:05

Megveszed az USB-s routert. Beállítod a pendrivos routert fix ip címre, majd rákötöd a switchen keresztűl a netedre (mint egy sima netező gépet) és pár portforwardal készen is van egy 15e ft os Usb-s linuxos gép.

Ismeretlen_619 2010.06.10. 21:25:02

Akár ki is hagyhatod a switch-et, kötheted kapásból netre is. Tudom, meg azt is, hogy manapság már az USB-s routerek többsége fel van ruházva torrentklienssel is. A különbség az ár. Míg az 15.000 Ft amit leírtam belekerül 6.000 Ft-ba.

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

süti beállítások módosítása